Kurumsal

 

Sarus Mobilya 1986 yılında perakende sektöründe ticari hayatına başlamıştır. 2009 yılının ilk çeyreğinde ise yönetim kurulu tarafından yapılan yatırım projeleri kapsamında pazar işleyişi, dağıtımı ve pazarlama ağını dikkate alarak mevcut potansiyelini üretim konusunda odaklamıştır.

Sarus Mobilya 10.000 metrekare alan içerisinde hizmet verirken son teknoloji üretim hattına sahip olması ile birlikte modern tasarımları ile geniş bir yelpazede üretim faaliyeti gerçekleştirmektedir. Üretim yaparken ürün kalitesi, dağıtım ağı ve tüketicinin ihtiyacını göz önünde bulundurarak kaliteli ve modern bir hizmet vermeyi prensip haline getirmiştir. Firmamızın ürünleri, mevcut farklılıklarımızın birleşimi ile kısa sürede pazarın üst segmentinde yerini almıştır.

Yurt içinde ve yurt dışında hızlı ve zamanın da hizmet anlayışı ile bayilerimize ve onların aracılığı ile tüketicilere ürünlerimiz ulaşmaktadır.  Firmamız kurulduğu günden bu zamana kadar ilkeli, estetikliği, kalitesi, inovatifliği (yenilikçiliği) ve fonksiyonel tasarım anlayışını benimseyerek gelişmeye devam etmektedir.

Mobilya Tasarımında Asya Kültürü Filizleniyor

Güneş doğudan yükselir, mobilya endüstrisi batıdan. Tasarımlar yıllardır Avrupalı mobilyacıların ellerinde hayat buluyor ve dalga dalga dünyaya yayılıyor. Asya’nın zengin ülkeleri ise Batılı tasarımcıların en gözde müşterileriydi. Fakat son yıllarda Asya ülkeleri kendi tasarım zenginliğini keşfetmeye başladı. Asya artık sadece ürünlerin pazarı olmaktan sıyrılıyor.

Asyalı tasarımcıların Asya’nın zengin kumaşlarını, nadide desenlerini, işlemelerini tasarımlara yansıtmasıyla Asya’da yepyeni bir mobilya tasarım kültürü filizlenmeye başladı.